Kaip ekspertas gali įveikti lažybų bendroves?

Laiko patikrinti patarimai visiems norintiems paversti lažybas pelną nešančia veikla

Norėdamas pelnytis iš lažybų, turi žinoti daugiau nei pasiūlą sudarantys bukmekeriai. Privalai sekti naujienas, modeliuoti situacijas (sudaryti savo pasiūlą dar prieš pasirodant linijoms lažybų bendrovėse), objektyviai vertinti aplinkybes, arba tiesiog ieškoti bukmekerių klaidų. Turbūt dabar dauguma galvoja, kad yra naivu tikėtis, jog visame pasaulyje dirbantys tūkstančiai lažybų bendrovių darbuotojų gali palikti klaidų įvykiuose, dėl kurių baigčių kasdien lažinasi milijonai.

Štai Jums ir pirmoji taisyklė „didelių klaidų „kabančių“ kelias valandas ar ilgiau nebūna“. Jeigu matote keistą koeficientą pasiūloje, jeigu jis paliekamas ilgesniam laikotarpiui, labai tikėtina, jog tai nėra klaida, ar sąmoningai atliktas veiksmas dėl ne visiems žinomų aplinkybių.

Kaip statyti siekiant pelnytis?

Statymai einant prieš visuomeninę nuomonę (masinius statymus) 

Dauguma pradedančių lošėjų stato pagal pavardes ar pavadinimus. Neretai pasitaiko atvejų, kai pradedama lažintis dėl papildomos azarto dozės, t.y. siekiant dar labiau palaikyti mėgstamą komandą (ar žaidėją), atliekami simbolinio dydžio statymai. Ir nesvarbu, kad mėgstamai komandai sekėsi praėjusiame sezone, o šįmet ekipa smarkiai „nukraujavusi“, ir jau kurį laiką žaidžia be kelių pagrindinių žaidėjų. Tokiose situacijose labai stipriai išsiskiria paprastų lošėjų (fanų) bei ekspertų (profesionalų) nuomonės.

Taip pat nereiktų pamiršti, jog pinigų srautai, kurie statomi už vieną ar kitą baigtį, atitinkamai įtakoja ir koeficientų pasikeitimus.

Pavyzdžiui, susitinka R. Nadal ir E. Gulbis. Pradiniai (realūs) koeficientai yra 1.80 – 2.00. Didžioji dauguma statymų, tarkim 90% stato už R. Nadal pergalę. Lažybų bendrovės sverdamos riziką, palaipsniui keičia koeficientus. Jei visą dieną vyksta „vienpusis eismas“, koeficientai gali išsikreipti iki 1.5 – 2.50.

Ką tai reiškia profesionalui? Du dalykai: visų pirma, tokioje situacijoje statymas, kad E.Gulbis laimės įgyja papildomą 25% vertę, vertinant tai, kad lažybų bendrovės koeficientus keitė tik dėl statymų kiekio ir piniginių srautų, o ne kažkokių kitų aplinkybių. Antra – profesionalas iš anksto įvertinęs, jog siūlomas koef. už R.Nadal pergalę yra „per saldus“ (per aukštas), greičiausiai atliks statymą vos pasirodžius linijoms. Ir smarkiai pakilus koeficientui priešingoje pusėje, ekspertas turi galimybę laimėti dar neprasidėjus įvykiui, atlikdamas atitinkamo dydžio statymą už priešingą baigtį (sure-bet).

Informacijos panaudojimas prieš „miegančias“ kontoras
Pasaulyje yra nemažai lažybų bendrovių, kurios neinvestuoja į žmogiškuosius resursus bei įrankius, kurie užtikrintų savalaikius pasiūlos pakeitimus. Tai įmonės, kurios tiesiog buvo pirmos tam tikroje rinkoje, susirinko geriausius klientus dėl išplėtoto lažybų punktų tinklo, ar prekinio ženklo jėgos. Tokios bendrovės laikosi gana koncervatyvios strategijos, nenoriai imasi naujovių (pavyzdžiui, „TopSport“ Lietuvoje) ir dažnai vėluoja reaguoti į naujienas bei laiku pakeisti pasiūlą.

Taigi ekspertai sekdami naujienas ir nuolat tikrindami rinkos pulsą, mielai išnaudoja tokius „pramiegojimus“. Tiesiog informacija apie traumas, pasikeitusias aplinkybes pasaulinėje rinkoje sukelia koeficientų pasikeitimus, vietinės reikšmės bendrovės ne visada sureaguoja, todėl galite įgyti pranašumą prieš bukmekerį nustačiusį pradinę liniją, ir atlikti statymą aukštesniu koeficientu (nei jis tuo metu realiai yra).

Konkrečių sporto šakų ekspertizė
Žiemos sporto šakos, mažesnių šalių krepšinio lygos, didžiųjų šalių žemesnės futbolo lygos, žemesnio rango teniso turnyrai – tai vienas lengvesnių kelių pasiekti solidų pelną. Jeigu turite pažįstamų, prieinate prie informacjos iš pirmų lūpų, vaikštote į areną ar stadioną prie savo namų – galite būti sėkmingas lošėjas ir pelnytis iš tų įvykių, kurie įprastai nesulaukia daug dėmesio. Tikrai nėra taip, jog kiekvienoje lažybų kontoroje yra net žemiausio rango turnyrų specialistų. Daugelis bendrovių tokią pasiūlą „sukepa“ pagal statistiką, arba „nurašo“ nuo konkurentų, „kurie turėtų geriau žinoti“.

Lažybų bendrovės žemesnėse lygose pradines linijas nustato pagal statistiką (ankstesnių rezultatų pagalba sumodeliuojamas būsimas rezultatas, neįtraukiant papildomų sąlygų), o vėliau paprasčiausiai keičia pagal atliekamų statymų srautus. Priklausomai nuo bendrovės dydžio, rizikos valdymo modelio ir pasirinktos strategijos, koeficientai gali būti keičiami labai dažnai. Tokia „jautri“ reakcija nereiškia, kad tose rungtynėse vyks kažkas „nešvaraus“. Anaiptol. Taip nutinka todėl, kad kasdien Pasaulyje vyksta tūkstančiai sporto susitikimų, ir apie didžiąją dalį jų lažybų bendrovės neturi jokios papildomos informacijos. Taigi lieka paprasčiausias metodas, kuomet tarsi sakoma, kad „lošėjai žino geriausiai“.

Pradinės linijos ir koeficientai atsiranda iš „sausos“ statistikos, o tada leidžiama piniginiams srautams „padirbėti“, taip linija natūraliai taisoma iki realaus koeficiento. Besidomintys tomis mažomis lygomis stato tol, kol mato vertę. Taigi koeficientas (ar pranašumas, ar suminis rezultatas) keičiasi tol, kol yra susidomėjimas ir vyksta aktyvus pinigų krovimas. Galutiniame rezultate bendrovė gauna „išgrynintą“ liniją su situaciją atitinkančiais koeficientais.

Būtent dėl šios priežasties daugelis kontorų dėl žemesnių lygų baigčių leidžia lažintis tik labai mažomis sumomis. Tai yra saugiklis, kad nežinojimas nekainuotų per daug. O kiekvienas statantis maksimalią tuo metu leidžiamą sumą tiesiog kreipia liniją/koeficientą link realios situacijos. Taigi visi mažų lygų specialistai yra savo sėkmės kalviai, kurie turi „kalti geležį, kol karšta“, arba matydami, jog linija krypsta jiems palankia linkme, tiesiog išlaukti padidintų limitų ir padėkoti visiems, kurie sukūrė tą palankią situaciją savo statymais.

Mažais statymais paremtas jautrus reagavimas galioja tik žemesnėse lygose. Tačiau pelnytis galima ne tik iš mažų turnyrų. Tikrai yra žmonių, kurie yra geriausi puikūs didžiųjų lygų ekspertai, geba greitai analizuoti aplinkybes bei gali pasinaudoti blogai iš anksto nustatyta linija. Tokie lošėjai ilgame periode demonstruoja stabilius rezultatus ir kraunasi kapitalą iš pelningų prognozių.

Geriausių koeficientų radimas
Turbūt girdėjote posakį, kad visas gyvenimas susideda iš smulkmenų. Taip ir lažybose. Pelno siekimas ir teigiami rezultatai priklauso nuo smulkmenų. Keliomis šimtosiomis geresnio koeficiento, pustaškio, Reglamento punkto traktuojančio rezultatų užskaitymą, pasitraukus žaidėjui dėl traumos ir pan.

Norint įgyti pranašumą, reikia turėti kuo daugiau lažybų bendrovių sąskaitų. Kodėl? Dėl aukščiau išvardintų „smulkmenų“. Skirtingos kontoros kasdien pateikia pasiūlą. Tačiau ji nėra identiška. Skiriasi koeficientai, skiriasi suminis ar pranašumas. O jeigu nesiskiria skaitinė reikšmė, tai reikia įvertinti Reglamentų skirtumus. Ar krepšinio rungtynėse taškai pelnyti per pratęsimą skaičiuojami suminiam rezultatui, ar ne? Ar teniso žaidėjui pasitraukus dėl traumos, statymai anuliuojami, ar ne? Atsakymus į šiuos klausimus lošėjas privalo žinoti ir atlikti statymą toje bendrovėje, kuri palankesnė jo pasirinkimui.

Senoliai sakė: „Kas cento nevertina, tas pats cento nevertas“. Norint pelnytis iš lažybų, privalai sandorius sudarinėti geriausiomis sąlygomis. Negali lažintis dėl baigties su 1.85, jei rinkoje yra 1.95. Teoriškai gali, žinoma. Bet tai nebus optimalus variantas.

Technologijų amžiuje nereikia vargti ir tikrinti kiekvienos lažybų bendrovės puslapio atskirai, kad galėtum palyginti koeficientus. Yra specialūs projektai, kuriuose galite palyginti daugelio bendrovių pasiūlymus vos keliais paspaudimais.

www.TipstersHub.com - vienas iš nemokamų ginklų prieš bukmekerius, atliekančių šią funkciją. 

20595€
Ekspertams išmokėta
10957
Ekspertų
108217
Laimėtos prognozės