Banko valdymas

Siekdami pasipelnyti iš lažybų, o ne tik su didesniu azartu stebėti įvykį, dėl kurio baigties rizikavote pinigais, privalėsite valdyti turimą banką pagal griežtas taisykles.

Siekdami pasipelnyti iš lažybų, o ne tik su didesniu azartu stebėti įvykį, dėl kurio baigties rizikavote pinigais, privalėsite valdyti turimą banką pagal griežtas taisykles. Disciplina yra privaloma, nepaisant to, su kokiu pradiniu kapitalu ateinate į lažybas. Nėra jokio skirtumo, ar turite 200 litų, ar 10 tūkstančių eurų. Griežta savikontrolė čia ne mažiau būtina nei reakcija ir savalaikis statymų atlikimas.

Jūs pasmerktas nesėkmei, jei nesilaikysite disciplinos valdant turimą banką. Tai tiesiog užprogramuota. Ilgame periode niekas nelaimi, jei nesilaiko žemiau pateiktų (ar panašių) taisyklių. Galite šią tiesą bandyti atradinėti patys, galite pasikliauti tais, kurie lošimais užsiima ne pirmus metus. Norintys eksperimentuoti lošėjai, anksčiau ar vėliau vis tiek turi pripažinti, jog griežta pinigų valdymo politika yra raktas į sėkmę, o tuo pačiu ir pelną.

Visų pirma, lažyboms privalote skirti tik tokią pinigų sumą, kurią galite leisti sau pralošti. Tai tikrai labai svarbu. Antraip po kelių nesėkmių pradėsite jausti psichologinį diskomfortą. Tai privalo būti „laisvi pinigai“, o ne skirti duonai ir pienui (ar mokesčiams pagal sąskaitas). Jei galite pramogoms skirti daugiau, t.y. nueiti į užsienio atlikėjo koncertą, pavakarieniauti prabangiame restorane, keliauti atostogauti į užsienį, tada galite skirti pinigų ir lošimui.

Kokia suma sudarys Jūsų startinį lažyboms skirtą banką? 10000 EUR? Ar galite leisti sau tiek pralošti? Ne? Tuomet nusistatykite mažesnę sumą. Tarkime, kad pradinis kapitalas yra 2000.

Norint pradėti saugiai valdyti turimus finansinius resursus, pradinį kapitalą reikia padalinti į keturias lygias dalis. Mūsų atveju, kiekviena iš keturių dalių bus lygi 500.

Vienam statymui Jūs negalite skirti daugiau nei 5% nuo turimo viso pradinio kapitalo (2000). Tačiau norėdami sumažinti riziką, galite skirti dar mažiau, t.y. 1- 2%. Prie šio itin koncervatyvaus modelio, Jūsų statymai turėtų būti 20-40 EUR.

Dauguma ekspertų, kurių patarimais galite remtis dažniausiai nurodo sisteminius vienetus, kuriais vertina statymą (kaip jau minėjome anksčiau, 10 arba 100 balų stiprumo vertinimo skalėje). Taigi maksimalus statymas 10/10 arba 100 reikštų, jog statote 20 (1%) arba 40 EUR (2%), o vieno sisteminio vieneto vertė būtų atitinkamai 2 arba 4 EUR. Taigi 6/10 reikštų 12 arba 24 EUR statymą, 7/10 – 14 arba 28 ir taip toliau.

Pradinis Jūsų tikslas yra padvigubinti ketvirtadalį pradinio banko, t.y. uždirbti 500 konkrečiu atveju. Jeigu tai pavyks, Jūsų startinis kapitalas iš 2000, pavirs į 2500. Tuomet vėl turite atlikti tuos pačius veiksmus: padalinti 2500 į keturias dalis, apskaičiuoti maksimalaus statymo dydį, ir vėl bandyti uždirbti tokią pačią sumą kaip atskeltoji dalis (625 = 2500 / 4).

Tačiau turite būti pasiruošęs ir blogesniam scenarijui. Taigi Jums turėtų kilti klausimas, ką daryti, jei pralošite 500? Elgtis reikia analogiškai, t.y. grįžti prie turimo banko (1500) ir padalinti į keturias lygias dalis bei apskaičiuoti maksimalų statymo dydį, įvertinti sisteminio vieneto vertę. Ir tik tada bandyti susigrąžinti praloštus pinigus.

Tinkamas banko valdymas neleidžia pralošti didelių sumų. Jei pavyks laikytis aukščiau aprašytų taisyklių, neteks greitai bankrutuoti. Toks modelis ne tik apsaugo nuo ilgai trunkančių nesėkmingų statymų serijų, bet ir leidžia pažvelgti į savo statymus per kitą prizmę, pamatuoti jų vertę, matant galutinius rezultatus.

20268€
Ekspertams išmokėta
10638
Ekspertų
102606
Laimėtos prognozės